Fundacja to nowa szansa

Fundacja to nowa szansa

Nowe możliwości

Nowe możliwości finansowania działań związanych z historią, teraźniejszością i przyszłością Karaimów.

Przekaż 1 %

Przekaż 1 %

Organizacja Pożytku Publicznego

Nagrania na Litwie

Nagrania na Litwie

Umowa z MSWiA

Zachowanie języka Przodków

Warsztaty malarskie

Warsztaty malarskie

Letnia Szkoła w Trokach

Warsztaty edukacyjno-integracyjne na Litwie

Warsztaty pieczenia chleba

Warsztaty pieczenia chleba

Letnia Szkoła w Trokach

Sztuka wypieku chleba zainteresowała również najmłodszych

Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2015 JoomlaWorks Ltd.
 • 16 czerwca - Webinarium Polskiego Towarzystwa Orientalistycznego - Karaimi na mapie dawnej Warszawy (do 1914 roku)
 • Wykład KARAIMI W WARSZAWIE

  Towarzystwo Przyjaciół Warszawy oraz Fundacja Karaimskie Dziedzictwo zapraszają na wykład on-line z cyklu Warszawa Wielokulturowa pt. "Karaimi w Warszawie":

  https://tiny.pl/7wqmw

   

 • Karaimi na wirtualnej mapie Warszawy - już w realizacji

  Umowa została podpisana, a wszystkie formalności sfinalizowane. 

  Fundacja Karaimskie Dziedzictwo pełną parą realizuje zadanie pn. Wirtualna mapa miejsc związanych z obecnością Karaimów w Warszawie przed I wojną światową jako środek integracji społeczności Karaimów. Zleceniodawcą i instytucją finansującą, zgodnie z Umowa nr 183/I/2020, jest Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, a projekt realizowany jest w ramach programu FUNDUSZ INICJATYW OBYWATELSKICH - KONKURS FIO 2014-2020 – Priorytet 2 - Aktywne społeczeństwo.

  Celem zadania jest integracja społeczności Karaimów wewnątrz grupy i na zewnątrz ze społecznością obywateli Rzeczpospolitej, a także popularyzacja wiedzy o mniejszości karaimskiej. Zadanie to realizowane będzie poprzez wykłady/spotkania informacyjno-integracyjne poszerzające wiedzę o społeczności Karaimów m.in. w oparciu o nowo stworzoną – w ramach niniejszego projektu – wirtualną historyczną mapę obecności Karaimów w Warszawie przed I wojną światową. To nowoczesne ogólnodostępne narzędzie, powstanie na podstawie nowych kwerend bibliotecznych i archiwalnych w prasie warszawskiej i w informatorach teleadresowych sprzed roku 1918. Zostanie ono umieszczone pod adresem www.mapy.karaimi.eu

   

  View the embedded image gallery online at:
  https://karaimi.home.pl/_fundacja/#sigProId32df0114bd

 • Nowy projekt Fundacji Karaimskie Dziedzictwo z entuzjastyczną oceną ekspertów

  Oferta realizacji nowego zadania na rok 2020 złożona przez Fundację Karaimskie Dziedzictwo spotkała się z bardzo pozytywną oceną niezależnych ekspertów.

  Projekt pn. Wirtualna mapa miejsc związanych z obecnością Karaimów w Warszawie przed I wojną światową jako środek integracji społeczności Karaimów złożony do Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach programu FUNDUSZ INICJATYW OBYWATELSKICH - KONKURS FIO 2020 – Priorytet 2 - Aktywne społeczeństwo oceniono jako "Wspaniały, wyjątkowy projekt, unikalny, bezwzględnie zasługujący na dofinansowanie ze względu na rozproszenie etnicznej mniejszości karaimskiej w Polsce, a także jej liczebność..."

  Oczekujemy na finalizację formalności prowadzącą do podpisania umowy na realizację tego zadania.

  View the embedded image gallery online at:
  https://karaimi.home.pl/_fundacja/#sigProId32df0114bd

 • Warsztaty edukacyjno-integracyjne
  Warsztaty edukacyjno-integracyjne

  W ramamch XVII Letniej Szkoły Języka Karaimskiego przeprowadzono Karaimskie warsztaty edukacyjno-integracyjne na Litwie mające na celu m.in. poszerzenie wiedzy wszystkich pokoleń Karaimow nt. własnego dziedzictwa, obyczajów i obrzędowości, 

 • Związek Karaimów Polskich zakończył realizację projektów w roku 2018

  Minął kolejny rok działalności Związku Karaimów Polski, partnera Fundacji Karaimskie Dziedzictwo opartej na mocnych podstawach grantów przyznawanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także Miasto Wrocław.

   

 • Nagrania języka karaimskiego - podsumowania

  W ramach realizowanego na podstawie Umowy nr 394/WMNiE/2018  zadania pt. Sporządzenie dokumentacji dźwiękowej ostatnich użytkowników mówionego języka karaimskiego sfinansowanego ze środków Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, a realizowanego w partnerstwie ze Związkiem Karaimów Polskich oraz Karaimskim Związkiem Kulturalnym na Litwie, w trzech wyjazdach badawczych na Litwę spotkano się z 21 osobami władającymi językiem karaimskim.

 • Nagrania terenowe na Litwie rozpoczęte
  Nagrania terenowe na Litwie rozpoczęte

  Rozpoczęła się realizacja zadania pn. Sporządzenie dokumentacji dźwiękowej ostatnich użytkowników mówionego języka karaimskiego 

 • Nowe zadanie Fundacji w 2018 r. - nagrania w języku karaimskim

  Fundacja Karaimskie Dziedzictwo na podstwaie umowy zawartej z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji realizować będzie w roku 2018, w partnerstwie ze Związkiem Karaimów Polskich oraz Karaimskim Związkiem Kulturalnym na Litwie, zadanie pod nazwą Sporządzenie dokumentacji dźwiękowej ostatnich użytkowników mówionego języka karaimskiego. Czytaj dalej...